Берое Стара Загора победи Бдин Видин с 2:1 в мач

...

Берое се озори здраво във Видин срещу Бдин, но след продължения е на 1/8-финал за Купата

Берое Стара Загора победи Бдин Видин с 2:1 в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Автогол на Георги Иванов и попадение на Леандро Годой във втората минута на добавеното време на първото продължение донесоха триумфа на заралии. Точен за домакините бе Цветомир Тодоров.

В 10-ата минута Берое насочи първия удар в срещата. Стефан Гаврилов стреля от границата на наказателното поле, само че осъществяването му мина над вратата. Девет минути по-късно гол на заралии не бе зачетено поради игра с ръка.

В 24-ата Енцо Ойос стреля технично, само че ударът му мина настрана от вратата, защитавана от Мартин Цветанов. 11 минути по-късно елитният отбор бе покрай разкриване на резултата, само че топката бе изчистена от състезател на Бдин пред голлинията. В 37-ата минута Ойос стреля, само че ударът му не затрудни Цветанов.

Четири минути преди края на първата част домакините от Видин сътвориха първата си заплаха. Николай Цветков извърши директен свободен удар и откри Даниел Стоянов, само че неговият изстрел мина около вратата на Хуан Лунгарсо.

В 54-ата минута Берое нацели напречната греда. Пет минути по-късно тимът от Стара Загора откри резултата. Лучиано Скуадроне центира, а Георги Иванов си означи автогол.

Радостта за гостите продължи единствено две минути, откакто появилият се като запаса Цветомир Тодоров прати топката във вратата на Лунгарсо.

В 75-ата минута Бдин можеше да стигне до второ попадение. Владимир Айтов навлезе в наказателно поле на заралии, само че Лунгарсо се намеси.

Двубоят навлезе в продължения. В 98-ата минута вратаря на Бдин Цветанов избави удар на Джани Политино. В добавеното време на първото продължение Берое още веднъж поведе, откакто Леандро Годой прати топката в мрежата.

През второто продължение тимът на Хосе Луис Ачиари затвори играта, а единственото по-опасно състояние пристигна в 115-ата минута, когато удар Сегундо Пачаме мина на вратата на Бдин.
Източник: novsport.com