Берое се наложи над черногорския Милениум със 100:87 (27:23, 27:25,

...

Берое взе бронза в Балканската лига

Берое се наложи над черногорския Милениум със 100:87 (27:23, 27:25, 24:25, 22:14) и приключи на трето място в Балканската лига по баскетбол. Двубоят се изигра в зала „ Общинска “ в Стара Загора.

Берое претърпя тежко проваляне в полуфинален дуел от косоварския Пея, само че възпитаниците на Бойко Миленков съумяха да се отърсят и да стартират мощно дуела за бронза. След края на първия интервал „ зелените “ поведоха с 27:23 на Милениум. В средата на втората четвърт задатъкът на Берое набъбна до 11 точки при 43:32. Заралии обаче водеха със единствено шест преди почивката – 54:48.

Третата четвърт бе извънредно оспорвана, като двата тима си разменяха кошове, само че Берое към момента водеше със 78:73 преди заключителните 10 минути. Последният интервал бе белязан от мощната отбрана на „ зелените “, макар че Милениум доближи до равенствотото при 82:82. След това обаче Берое съумя да осъществя серия от 18:5, с която реши дуела в своя изгода.

Най-резултатен за Берое бе Дариус Хал, който означи 20 точки и завоюва 6 битки, а пък Дарин Иванов наниза 16 пункта. Александър Андреевич реализира 13 точки и 6 битки, а Данджел Пурифой и Александър Тодорович приключиха с по 12 точки и 8 битки.
Източник: novsport.com