Берое победи с класическото 3:0 Славия при домакинството си от

...

Славия продължава да пропада, загуби и от Берое с 0:3

Берое победи с класическото 3:0 Славия при семейството си от 6-ия кръг на efbet Лига. Старозагорци към този момент имат актив от 13 точки, до момента в който Славия остана с едвам четири точки в своя актив.

В 10-ата минута Славия извърши ъглов удар. Йон Бакеро центрира, а Велко Йеленкович беше покрай това да затрудни Родриго Ачинели. В идната офанзива Берое стигна до статично състояние. При ценрирането Николай Кръстев сподели съмнение, само че до заплаха за вратата на Славия не се стигна.

В 13-ата минута Тиаго Сейхас получи жълт картон за нарушаване наоколо до дъгата на наказателното поле. Йон Бакеро насочи страховит удар, само че топката докосна мрежата от външната страна.

Четири минути по-късно Берое откри резултата. Жорди Говеа центрира от корнер, а Лусиано Скуадроне се извиси над всички и прати топката в мрежата на Кръстев.

Шест минути преди края на първото полувреме Берое удвои преднината си. Едуин Ласо беше изведен от Сейхас. Колумбиецът продължи към Майк Севайос, който не пропусна останал очи в очи с Кръстев.

В 41-ата минута Севайос вкара втория си гол в срещата. Каскардо центрира отдясно, а испанският таран стреля с глава и прониза за трети път вратата на Славия.

В 61-ата минута Ертан Томбак подаде към Галин Иванов, който уцели греда, а при добавката Бакеро не съумя да уцели вратата.

Седем минути по-късно капитанът на " белите " още веднъж сътвори заплаха за вратата на " заралии ". Той проби в наказателното поле и стреля, само че ударът му мина тъкмо до страничната греда. Галин Иванов продължи с дейната си игра през втората част. Българинът проби отдясно и подаде към Тони Тасев, а неговият удар беше блокиран. В 76-ата минута Денислав Александров центрира, а още веднъж капитанът на бели насочи изстрел, който обаче не уцели вратата.

Берое - Славия 3:0
1:0 Скуадроне 17
2:0 Севайос 39
3:0 Севайос 42

Стартови сформира:

Берое: 23. Родриго Ачинели –  14. Викторио Вълков, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне – 2. Густаво Каскардо, 4. Франческо Селесте, 21. Тиаго Сейхас (К), 17. Едуин Ласо, 6. Жорди Говеа – 91. Винни Трибуле, 99. Майк Севайос

Славия: 12. Николай Кръстев – 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов – 23. Денислав Александров, 3. Ертан Томбак, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост – 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро
Източник: dnesplus.bg