Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22, 21:27, 18:14)

...

Берое пречупи Черноморец в драма за Купата на България

Берое победи Черноморец със 102:98 (21:20, 20:15, 22:22, 21:27, 18:14) след продължение в четвъртфиналите от шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже и се класира за полуфиналите. Финалната осмица в конкуренцията се организира в „ Арена Ботевград “. Старозагорци чакат спечелилия от конфликта сред Рилски състезател и Академик Пловдив, който следва по-късно довечера. Полуфиналите ще се ираят в събота.

Двата състава изиграха извънредно забавен мач, а баскетболистите на Берое вложиха много старания, с цел да пречупят застигнатия от редица проблеми отбор на старши треньора Васил Евтимов, който употребява единствено седем състезатели в мача и не можеше да разчита на капитана Константин Коев, който е контузен.

В средата на първата част Черноморец поведе с 14:10, само че Берое отговори със серия от 9:0 и обърна резултата в своя изгода като след 10 минути игра водеше с 21:20. Старозагорци откриха леко преимущество през втората четвърт и 24 секунди преди почивката дръпнаха с 8 точки, а в края на първото полувреме резултатът бе 41:35. Нова поредност от 9 безответни точки донесе на Берое задатък от 12 при 53:41 в средата на третата част, а разликата стигна 15 при 60:45. Бургазлии съумяха да стопят пасива си до 6 точки и преди последните 10 минути изоставаха с 57:63.

Георги Боянов смъкна разликата до 4 точки при започване на четвъртия интервал и отново той с тройка понижи пасива на Черноморец до 1 при 70:71. С точна пукотевица от далечна отдалеченост на Тихомир Желев тимът от Бургас изравни за 73:73 при оставащи три минути. Последваха трагични финални минута и половина, замяна на тройки, в това число две следващи на Антон Кук, който направи резултата 81:78 за Берое, само че с точна пукотевица за три точки 2 секунди преди края Георги Боянов изравни за 84:84 и прати дуела в продължение. Пак от тройката Тихомир Желев изведе Черноморец с точка напред, само че Берое поведе с 9 при 97:88 при оставащи по-малко от 2 минути в продължението и стигна до триумфа.

Антон Кук бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 31 точки, а Седариан Рейнс приключи с 19 точки, 6 битки и 5 асистенции. Александър Янев се регистрира със 17 точки и 12 битки, а с 14 точки и 6 битки способства Обина Олека. Джордън Бърнс пък се включи с 6 точки и 10 асистенции.

За Черноморец доста мощен мач изигра Георги Боянов, който приключи с 29 точки, 16 битки и 4 асистенции, а Тихомир Желев добави 28 точки и 5 асистенции. Андрей Иванов осъществя 12 точки, 14 битки и 6 асистенции.