Берое победи Ботев Враца с 3:1 като гост на старта

...

"Берое" пречупи "Ботев" Враца на старта на сезона в Първа лига

" Берое " победи " Ботев " Враца с 3:1 като посетител на старта на сезона в родния футболен шампионат. За старозагорци точни бяха Педро Еуженио (13'), Рубен Брижидо (70') и Милен Желев (88'), а попадението за домакините бе дело на Мирослав Будинов (77')

На ст. " Христо Ботев " първата голова опция се откри пред заралии още в началните минути, когато удар на Педро Еуженио бе блокиран чудесно от Андреас Васев. Врачани дадоха отговор с шут на Душан Перниш, избит от Душан Перниш.

Гостите поведоха в 12' посредством Педро Еуженио, след това на два пъти гредите попречиха на Иван Бандаловски да удвои задатъка на " Берое ".

В 35' " Ботев " можеше да изравни, само че излезлият самичък против стража Душан Перниш Петър Атанасов не съумя да осъществя.

След паузата " Берое " повиши на 2:0 в 69' посредством Рубен Брижидо, само че единствено осем минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Разписа се влезлият като промяна Мирослав Будинов.

Тимът на Сашо Ангелов се впусна напред, търсейки изравнителен гол. Вместо това в 88' " Берое " си обезпечи трите точки. Привлеченият през лятото Зоран Йосипович асистира на Милен Желев за 3:1 в интерес на гостите.

" Ботев " Враца: 33. Костов, 11. Васев, 16. Попов, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 7. Вълчев, 9. Генов, 19. Михайлов, 18. Миланов, 10. Атанасов, 28. Златински

" Берое ": 12. Перниш, 4. Алкан, 6. Цветков, 8. Охене, 9. Камбуров, 11. Бандаловски, 19. Василев, 27. Баранов, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Еуженио

Източник: btvnovinite.bg