Бенфика се доближи до четвъртфиналите в Шампионската лига след успех

...

Бенфика доближи четвъртфиналите в Шампионската лига

Бенфика се приближи до четвъртфиналите в Шампионската лига след триумф при гостуването си на Клуб Брюж с 2:0.

Португалският гранд предстоящо завоюва срещата си, откакто домакините демонстрират неуверени резултати от началото на годината. Белгийците имат единствено 1 победа в последните си 8 мача.

Реваншът е на 7-март на стадион „ Стамфорд Бридж “ в Лондон.

Брюж можеше въпреки всичко да поведе в резултата още в 5-ата минута, само че вратаря Влаходимос се регистрира със ужасно избавяне при удар отблизо разстояние на Таджън Бюканън. Последваха пропуски на гостите, като деятелен в офанзива бе Рафа Силва. Негов удар в 30-ата минута разтресе гредата. До почивката покрай гол бяха и Гонзало Рамош и Антонио Силва.

Снимка: EPA/БГНЕС

В последните секунди от полувремето Денис Одой от Брюж прати топката в мрежата. Страничният рефер подвигна засада, която бе прегледана и от ВАР и попадението бе анулирано.

След паузата Бенфика получи дузпа, откакто Джак Хендри спъна Давиде Маса. Жоао Марио бе прецизен от наказателния удар за 0:1 в 51-ата минута.

Резултатът се резервира по този начин 37 минути, а в самия завършек на срещата Бенфика си обезпечи по-комфортна преднина преди реванша след груба неточност на белгийската отбрана. Автор на попадението бе Давид Нереш.

„ През първото полувреме в действителност застрашавахме вратата на гостите. И в отбрана се справихме добре с тях. Имахме и този анулиран гол, само че това са неща, които са детайлни. След почивката мачът беше решен от самостоятелни неточности. Също по този начин бяхме по-слаби в нахлуване през второто полувреме, в този момент би трябвало да проучваме за какво е по този начин “, разяснява след срещата треньорът на домакините Скот Паркър. Той пое белгийският отбор преди 5 седмици.

Източник: safenews.bg