Белорускинята Арина Сабаленка се класира за четвъртфиналите на тазгодишния US

...

Арина Сабаленка се класира за четвъртфиналите в US Open, Кийс не остави шансове на Пегула в американския сблъсък

Белорускинята Арина Сабаленка се класира за четвъртфиналите на тазгодишния US Open, откакто в мача си от четвъртия кръг се оправи с рускинята Дария Касаткина.

Сабаленка, която от идната седмица ще оглави подреждането в международната класация на WTA, не остави никакви шансове на своята съперничка и я победи с 6:1, 6:3 за единствено 86 минути игра.

По този метод шампионката от тазгодишния Australian Open още веднъж си подсигурява място измежду най-хубавите осем в Ню Йорк, където изненадващо тя ще играе против №23 в схемата Кинуен Джън.

Китайката сервира една от огромните изненади в шампионата досега, откакто отстрани финалистката от 2022-а година Онс Жабер от Тунис с 6:2, 6:4. Така, Джън се класира за своя първи четвъртфинал в кариерата си в конкуренция от Големия шлем, до момента в който Жабер още веднъж се елементарни към този момент с фантазията си за първа " Мейджър " купа.

Малко по-рано в осмия ден от US Open 2023 пък Мадисън Кийс в профил друга любимка в шампионата Джесика Пегула напълно американски конфликт. Кийс, която игра край в шампионата през 2017-а надигра изрично международната №3, отпускайки ѝ единствено четири гейма за крайното 6:1, 6:3 след единствено 63 минути игра.

В четвъртфиналите една от двете оживели тенисистки от Съединени американски щати Мадисън ще играе против шампионката от Уимбълдън Маркета Вондроушова, която в осминафиналите надделя друга американка - Пейтън Стърна. Чехкинята изгуби първия сет в тайбрек, само че след това стигна до цялостен поврат за крайното 6:7(3), 6:3, 6:2.