Бдин /Видин/ записа рутинна домакинска победа с 4:0 над Ювентус

...

Бдин разби с 4:0 Ювентус /Малчика/ и е на победа от Втора лига /снимки/

" Бдин " /Видин/ записа рутинна домакинска победа с 4:0 над " Ювентус " /Малчика/ в среща от 28 кръг на Северозападната Трета лига.
Головете означиха Валдемар Лашков, Винисиус Белоти, Тома Ушагелов и Николай Боянов.
Веднага след началния съдийски сигнал водачите в класирането се настаниха в полето на гостите и интензивно търсеха успеха. Още в първите десетина минути на мача Винисиус, Валдемар Лашков, Стойчо Стойков и Тома Ушагелов пропуснаха да открият резултата. До 15-ата минута домакините извършиха 6 ъглови удара. След следващото центриране от корнер на Цветомир Тодоров топката попадна във Валдемар Лашков и той откри резултата в 15-ата минута с удар от близко. В 27-ата минута Винисиус удвои с удар от 10-ина метра след центриране на Соколов.
Две минути след началото на второто полувреме резултатът стана типичен. Тома Ушагелов извърши майсторски директен свободен удар с левия крайник за 3:0. Крайния резултат оформи преди малко влезлият като запаса младеж на " Бдин " Николай Боянов. Той засече с прекрасен удар от въздуха центриране в 75-ата минута и парира стражът на гостуващия отбор.
Изстрели на Соколов, Йошов и Ушагелов срещнаха страничните гради на вратата на гостите. Футболистите на " Ювентус " насочиха единствено два точни удара в мача посредством Мартин Милков и Атанас Василев, отразени от вратаря на домакините Мартин Цветанов.
" Рутинна победа. На този стадий значими са точките. Преди мача им споделих да се опитаме всичко допустимо да създадем хубави неща за публиката, да набъбне резултатът, с цел да дадем опция на някои от младите момчета също да запишат присъединяване. Надявам се на идната ни домакинска среща да има още повече хора и да има мотив за празнуване. Надявам се да решим всичко още при идващото ни посещение в Царева морава. Ще се подготвим доста съществено, тъй че още там да подпечатаме първото място. Да не избързваме, тъй като във футбола всичко е допустимо, само че се надявам ние да сме тимът, който ще взе участие във Втора лига ", разяснява след срещата старши-треньорът на " Бдин " Николай Цветков.
В оставащите два мача до края на шампионата " Бдин " би трябвало да запише една победа, с цел да си подсигурява промоция във Втора лига. След седмица видинчани гостуват на " Боруна " /Царева ливада/, а по-късно одобряват " Павликени ".

" Бдин " /Видин/: 1. Мартин Цветанов, 8 Калоян Цветков (кап.)/3. Наор-Авлиав, 5. Ивайло Иванов, 18. Стойчо Стойков, 11. Мартин Николов, 15. Кристиян Йошов (жк), 10. Цветомир Тодоров/16. Владимир Владимиров, 23. Тома Ушагелов/22. Николай Боянов, 17. Винисиус Белоти/ 20. Константин Маринов, 24. Александър Соколов, 9. Валдемар Лашков/19. Роберто Росенов

" Ювентус " /Малчика/: 96. Димитър Височков, 17. Владислав Христов, 27. Стефан Трайков, 24. Кристиан Аначков, 15. Любомир Йозов, 6. Велислав Иванов, 5. Славей Байрактаров/25. Роберто Караиванов, 9. Атанас Василев, 22. Ангел Боев, 29. Мартин Милков (жк), 10. Ивайло Дюлгеров (кап.)
Източник: bulnews.bg