Байерн постигна пета поредна победа в Бундеслигата – 4:2 над

...

Байерн би Хайденхайм, Щутгарт излъга Борусия

Байерн реализира пета поредна победа в Бундеслигата – 4:2 над Хайденхайм в 11-ия кръг. С триумфа първенецът се изкачи преди всичко с 29 точки – една повече от Байер Леверкузен, който е с мач по-малко. Хайденхайм заема 13-а позиция с 10 точки.

Хари Кейн осъществя два гола за успеха, натрупвайки общо 17 попадения в Бундеслигата. Английският национал вкара два пъти за 2:0 за Байерн през първото полувреме. И в двата случая асистенциите бяха на Сане.

Хайденхайм изравни с два гола в границите на три минути през второто полувреме. Тим Клайндинст направи 1:2 в 67-ата минута, а в 70-ата Ян-Никлас Бесте направи резултата 2:2.

Само две минути по-късно обаче Байерн още веднъж поведе. Рафаел Герейро означи за 3:2 в 72-ата минута.Крайното 4:2 оформи Ерик Максим Чупо-Мотинг в 85-ата минута.

Щутгарт нанесе втора загуба на вицешампиона с 2:1. Щутгарт резервира третото място в класирането с 24 точки, а жълто-черните остават четвърти с 21 точки.

Вратарят на гостите Грегор Кобел избави първата от двете отсъдени дузпи в мача в 11-ата минута. Тя пристигна след нарушаване на Кобел, само че стражът отрази удара на Крис Фюрих. Гостите поведоха в 36-ата минута, когато Никлас Фюлкруг се възползва от чудесно подаване на Юлиан Риерсон. Щутгарт изравни в 42-ата минута посредством Дениз Юндав.

През втората част Марсел Забицер удари греда. В 83-ата минута обаче реферът отсъди втора дузпа за Щутгарт. Серху Гираси я вкараи донесе успеха на швабите.
Източник: flashnews.bg