Байерн Мюнхен завърши 2:2 с Волфсбург на Алианц Арена в

...

"Байерн" стъпи накриво срещу "Волфсбург"

" Байерн " Мюнхен приключи 2:2 с " Волфсбург " на " Алианц Арена " в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Баварците водеха с 2:0 след първото полувреме, само че през втората част след неубедителни намеси на Свен Улрайх се стигна до изненадата.

За първи път от 2004 година пък " Байерн " не съумява да победи, откакто има два гола преднина.

В 32-ата минута Роберт Левандовски бе съборен от бранител в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Гостите бурно оспорваха това решение, само че в последна сметка полякът бе прецизен за 1:0.

В 42-ата минута Ариен Робен означи втори гол за домакините, само че с огромна доза шанс. Холандецът насочи мощен удар, а топката се отби в Рафиня през да спре в мрежата.

След подновяването на играта обстановката на терена не се промени. " Байерн " бе по-активния отбор.

В 56-ата минута Волфсбург се върна в мача. Арнолд стреля от фаул от близо 30 метра, само че Свен Улрайх направи извънредно слаба интервенция и резултата бе понижен.

" Байерн " реагира незабавно и сътвори няколко отлични положения, които бяха пропуснати от Мюлер, Робен и Рибери.

В 83-ата минута Волфсбург изравни резултата. Паул Верхаах центрира отдясно и Даниел Дидави с глава направи 2:2.

До края " Байерн " опита да стигне до триумфа, само че не сътвори нищо забавно.
Източник: btvnovinite.bg