Байерн (Мюнхен) спечели с гостуването си на Кьолн с 2:1

...

Четвърта поредна победа за Байерн в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) завоюва с гостуването си на Кьолн с 2:1 в Бундеслигата. Баварците постановиха обичайното си убийствено движение на футбол първоначално и справедливо се поздравиха с трите точки на празния " РейнЕнерги Щадион ".

Победата изкачи първенците преди всичко във краткотрайното класиране с актив от 15 точки. Събитието може да бъде с краткотраен темперамент, в случай че малко по-късно довечера, Република България Лайпциг вземе визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Двубоят потегли мощно за баварците, които поведоха още в 13-ата минута от дузпа, когато Томас Мюлер не сгреши в самостоятелното си надиграване със стража на " козлите " Тимо Хорн. Положението за Байерн стана още по-приятно в края на първата част, когато Гнабри удвои, а асистенцията беше дело на Джошуа Кимих.
 Снимка 503286
Източник:

През второто полувреме Хорн имаше няколко положителни намеси, посредством които спря надалеч по-разгромна загуба за своя отбор. В 70-ата минута Исмаил Якобс пък пропиля отличен късмет да върне интригата в мача, само че насочването му с глава мина около лявата греда.

Все отново напрежението се получи, защото в 82-ата минута Дрекслер понижи за 1:2. Попадението на резервата се прегледа с ВАР и въпреки всичко бе зачетено от основния съдия. До края обаче селекцията на Маркус Гиздол нямаше сили, с цел да стигне до огромната изненада.
 Борусия (Дортмунд) завоюва гостуването си на Арминия (Билефелд) с 2:0
Матс Хумелс свърши работата на нападателите на Борусия, подсигурявайки триумфа над новаците от Арминия