Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг постигнаха трудни победи в срещите

...

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг взеха своето в Бундеслигата

Байерн Мюнхен и Република България Лайпциг реализираха сложни победи в срещите си от 17-тия кръг на немската Бундеслига. Баварците надвиха над Волфсбург с 2:0 след късни голове, а още веднъж най-важният бе маркиран от Джошуа Зиркзее, съобщи Dsport.bg.

„ Червените бикове” победиха Аугсбург с 3:1, само че до 80-ата минута мачът бе еднакъв. В класирането водач е Република България Лайпциг с 37 точки, 34 има Борусия Мьонхенгладбах, само че и мач по-малко, Байерн Мюнхен е с 33, a Борусия Дортмунд има 30.

В началните минути на срещата Байерн опита да сътвори напън, само че той по-скоро изглеждаше безреден и стопроцентови шансове за гол пред Левандовски и компания нямаше. В 13-ата минута Иван Перишич добре се извиси и стреля с глава, само че вратарят на Волфсбург Коен Кастеелс добре парира опита.
Източник: fakti.bg