Байер“ (Леверкузен) и Лудогорец“ завършиха 1:1 в мач от петия

...

„Байер“ и „Лудогорец“ не се победиха

„ Байер “ (Леверкузен) и „ Лудогорец “ приключиха 1:1 в мач от петия кръг на 1-ва група, на футболния шампионат Лига Европа.

В другата среща от групата АЕК (Ларнака) победи като посетител „ Цюрих “ с 2:1 и измести българския отбор от третото място в класирането, кръг преди края на груповата фаза на шампионата.

„ Байер “ е първи с 10 точки, „ Цюрих “ има 9, като тези два тима се класират за идната фаза. АЕК е трети с 5 точки, а „ Лудогорец “ има 3.

Домакините от Германия започнаха по-активно мача, а още в самото начало Аларио се възползва от неточност на Моци, лиши му топката и шутира от 20 метра, само че не уцели вратата.

До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко благоприятни условия.

В 68-ата минута Шверчок остана самичък против вратаря на „ Байер “ Йозджан, само че стреля в тялото на стража.

Само 60 секунди по-късно обаче Шверчок изведе превъзходно Марселиньо и той откри резултата.

В 70-ата минута Вандерсон бе изведе отдясно след нова добра офанзива на „ Лудогорец “, само че стреля неопределено.

В 85-ата минута „ Байер “ съумя да изравни благодарение на поредност от неточности в защитата на българския отбор.

Първо Сисиньо спря с ръка центриране отляво и реферът отсъди фаул.

Последва центриране, което Ренан мазета неубедително, а от това се възползва Вайзер, който оформи крайното 1:1.

В последната си среща от шампионата на 13-ти декември „ Лудогорец “ приема „ Цюрих “ в Разград. /bnr.bg
Източник: dnesplus.bg