Баскетболният отбор на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11,

...

Черноморец надви Левски в контрола

Баскетболният тим на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21, 22:19) в контролна среща, играна в зала " Триадица " в София. Двата отбора се готвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

За носителя на Купата на България Левски дуелът бе генерална подготовка за борбата за Суперкупата на страната против първенеца Балкан на 1 октомври в Ботевград. Сред публиката в залата бе и старши треньорът на Балкан Петър Златанович в компанията на помощника си Васил Христов.

Баскетболистите на Левски започнаха по-добре и поведоха с 19:16 след първата четвърт. Гостите изравниха при започване на втората част и в идващите 3 минути обърнаха до 26:21 в своя изгода. Оспорваната игра продължи, " сините " за малко отново излязоха напред след серия от 6:0 при 27:26, само че Черноморец си върна водачеството и на почивката имаше задатък от 33:30.

Последва равностойна трета четвърт, в която двата отбора си разменяха водачеството, а преди последните 10 минути Левски водеше с 51:50. Домакините вдеха 6 точки преднина при 60:54, само че бургазлии бързо изравниха за 60:60 шест минути преди финала на мача. Черноморец водеше с 4 точки - 67:63 при оставащи по-малко от три минути и не изпусна самодейността до края.

Най-резултатен за спечелилите бе Травис МакКонико с 20 точки, а за Левски Алекс Симеонов, който все още носи екипа на " сините ", приключи с 14 точки.

Христо Захариев пропусна срещата за Черноморец поради контузия на глезена.