Баскетболистките на Шампион 2006 до 15-годишна възраст започнаха отлично своето

...

15-годишните баскетболистки на Шампион 2006 с две победи и загуба в Адриатическата лига

Баскетболистките на Шампион 2006 до 15-годишна възраст започнаха чудесно своето дебютно присъединяване в Адриатическата лига за сезон 2023/24 година. На първия шампионат, извършен в Чиста Велека в Хърватия възпитаничките на старши треньора Ирена Колева реализираха две победи и позволиха една загуба.

Шампион 2006 започва шампионата с победа с 57:38 над състава на Водице, хазаин на този стадий от конкуренцията. Момичетата завоюваха всички четвърти от мача, като не позволиха противника да означи повече от 12 точки в нито една от тях.

Три състезателки на Шампион 2006 приключиха с двуцифрен точков актив. Габриела Коцева бе най-резултатна с 18, а с изключение на нея Валерия Стойчева и Александра Атанасова прибавиха по 12.

Във втория мач Шампион 2006 позволи проваляне с 37:69 от словенския Рогашка Слатина, който завоюва всичките си мачове от шампионата.

В последния си дуел в Хърватия Шампион 2006 се наложи над миналогодишния отличник в тази възрастова група - Цинкарна Целе. След равностойно първо полувреме българките съумяха да вземат задатък от една точка - 40:39, само че доста по-силна игра след почивката им донесе безапелационен триумф при 78:61.

Изключителен мач на Габриела Коцева, отбелязала 32 точки, а също така с 7 битки и 8 асистенции в срещата. Валерия Стойчева приключи с 19 точки, а Александра Атанасова с 15.

В идващия шампионат Шампион 2006 ще играе против други три тима, участници в конкуренцията - Челик, Конич и Будучност. Надпреварата е планувана за началото на декември в Зеница, Босна и Херцеговина.