Баскетболистките на "Монтана" спечели с 81:68(24-18, 15-20, 18-17, 24-13) домакинската

...

Монтана надви Партизан за седмата си победа в Адриатическата лига /снимки/

Баскетболистките на "Монтана " завоюва с 81:68(24-18, 15-20, 18-17, 24-13) домакинската си среща с "Партизан " (Белград) от VIIIкръг на шампионата на Адриатическа лига, група „ Б “. За възпитанчиките на треньора Мануел Марков това бе 7 триумф през акцията, при една загуба.
Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като домакините взеха първата, а гостите втората част, само че въпреки всичко монтанчанки се отдръпнаха на почивката с точка задатък 39-38. Двубоят продължи да бъде равносилен и през първите 10 минути на второто полувреме. В последната четвърт обаче "Монтана " доминираше и не остави никакво подозрение, че е по-класната групировка.
Димана Макариева бе най-резултатна за ппобедителките с 23 точки, като към тях добави и 7 битки. Още две състезателки на домакините приключиха с дабъл-дабъл - Санта Окоцките-Балткоиен 16 т. и 11 асистенции, Марая Кинг 11 т. и 13 битки.
За "Партизан " Йована Боричич бе най-полезна с 19 т., София Олич се отличи със 17 т. и 7 асистенции.

"Монтана " - "Партизан " (Белград) 81:68 (24-18, 15-20, 18-17, 24-13)

"Монтана ":Христина Иванова 18, Димана Макариева-кап. 23, Марая Кинг 11, Санта Окоцките-Балткоиен 16, Габриела Николова 3 (Виктория Стойчева 10, Евгения Нацкина, Александра Петрова, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

"Партизан ":София Олич 17, Анджела Глигич-кап. 6, Йована Боричич 19, Горана Марянович 13, Сара Опасик 1 (Марина Давинич 6, Нина Самарджич 2, Миляна Чачич 2, София Радойчин 2, Инес Радивояц). Треньор: Сладжан Ивич.

Зала: „ Младост “-250 фенове.
Източник: bulnews.bg