Барселона спечели с 3:2 гостуването си на Пари Сен Жермен

...

Испански победи в Шампионската лига

Барселона завоюва с 3:2 гостуването си на Пари Сен Жермен в първи 1/4-финален мач от Шампионската лига.

Първото полувреме беше изпъстрено от бърза, само че безредна игра, която докара до по-малко чисти голови положения. Все отново попадение падна и то бе дело на Рафиня (37`), с помощта на което каталунците се отдръпнаха на почивката с гол задатък.

Второто полувреме предложи взривоопасно начало и в границите на единствено няколко минути домакините реализираха цялостен поврат.

Първо, Усман Дембеле (48`) изравни, а малко след него Витиня (51`) изведе парижани. След това домакините направиха пропуск, което се оказа съдбовно, защото малко по-късно равенството бе възобновено след нов гол на Рафиня (62`), а Андреас Кристенсен (77`) даде още веднъж преднина на гостуващия отбор.

До края повече голове не паднаха и каталунците се отдръпнаха с гол задатък преди реванша, който следва след по-малко от седмица на 16-и април (вторник

Атлетико Мадрид взе най-малък задатък срещу Борусия (Дортмунд) на четвъртфиналите в Шампионската лига. " Дюшекчиите " се постановиха с 2:1, само че ги чака доста тежък реванш на " Сигнал Идуна Парк ".

До почивката съставът на Диего Симеоне доминираше тотално и вкара два гола чрез Родриго де Пол (4`) и Самуел Лино (32`).

Мадридчани имаха и други положения, само че през второто полувреме Борусия сподели напълно друго лице.

Себастиан Алер върна едно попадение в 81-ата минута, а на два пъти гредите попречиха на " жълто-черните " да си тръгнат и с по-добър резултат от испанската столица.
Източник: lupa.bg