Барселона постигна важна победа над Порто с 1:0 като гост.

...

Барселона се наложи над Порто

Барселона реализира значима победа над Порто с 1:0 като посетител. Победното попадение за каталунците вкара Феран Торес в добавеното време на първата част, откакто бе изведен от Илкай Гюндоган.

Той пък се възползва от неточност на бранителя на домакините Ромарио Баро. След почивката „ драконите ” натиснаха в търсене на изравняването,  но отлични изяви имаше вратарят на испанците Марк-Андре тер Щеген. В края на мача съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за Порто за игра с ръка на Жоао Кансело, само че след обзор с ВАР анулира решението си. Тареми от Порто вкара със задна ножица, само че той се намираше в състояние на засада, предава Българска телеграфна агенция.

Барселона води в групата с цялостен актив от точки, а Порто е втори с по-добра голова разлика от Шахтьор Донецк, който направи поврат като посетител против Антверпен.
Източник: petel.bg