Барселона постигна категоричен успех с 3:0 над Бетис в двубой

...

Барселона писа четворка на десет от Бетис и докосва титлата

Барселона реализира безапелационен триумф с 3:0 над Бетис в дуел от 32-ия кръг на Ла Лига. Каталунците стигнаха до този задатък в границите на 25 минути през първото полувреме, а през втората част прибавиха още едно попадение.

По този метод „ блаугранас “ събраха 79 точки на върха във краткотрайното класиране, на 11 пред втория Реал Мадрид шест кръга преди края на сезона. При две победи Барселона ще си подсигурява купата, каквото и да се случи в останалите мачове. Бетис е шести с 49 пункта.

Барселона поведе в резултата след едвам 14 минути игра. Рафиня даде точно центриране на Андреас Кристенсен и датският централен бранител с глава заби топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Бетис остана с човек по-малко в 33-ата минута, когато Едгар Гонсалес получи втория си жълт картон в границите на девет минути.

Само три минути по-късно Барса се възползва от численото си предимство и стигна до второ попадение. Жул Кунде откри Роберт Левандовски в наказателното поле и полският нападател преодоля Руи Силва с удар в долния десен ъгъл.

В 39-ата минута Рафиня вкара за 3:0. Първоначално голът не бе зачетен поради засада, само че след дълго преразглеждане на ВАР бе приет. Головото подаване беше на капитана Серхио Бускетс.

В 82-ата минута Барселона вкара и четвърти гол, откакто Гуидо Родригес не бе деликатен при центриране от свободен удар и си вкара автогол. Минута по-късно на терена се появи 15-годишният Ламине Ямал, който направи своя дебют в Ла Лига.

В 86-ата минута Роберт Левандовски нанесе прелестен удар към горния десен ъгъл, а Руи Силва се прояви чудесно и извади в ъглов удар.

Две минути по-късно дебютантът Ямал показва отличен взор върху играта и откри Усман Дембеле с прелестен извеждащ пас по въздуха, само че френското крило не си спря добре топката и Руи Силва улови.
Източник: novsport.com