Барселона победи с класическото 3:0 като гост Реал Валядолид в

...

Барса развинти Валядолид и отново показа доброто си лице

Барселона победи с класическото 3:0 като посетител Реал Валядолид в късен мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за „ каталунците “ означиха Клеман Ленгле, Мартин Брайтуайт и Лионел Меси.

С тези три точки възпитаниците на Роналд Куман се приближиха на две от третия Реал Сосиедад, заемайки петата позиция.

Валядолид от своя страна остава в рисковата зона на 18-ото място с 14 пункта.

В петата минута Алкарас извърши директен свободен удар, само че опитът му за гол мина вдясно от вратата.

2 минути по-късно Меси стреля от воле пред наказателното поле, само че топката мина агонизиращо близо настрана от дясната греда.

В 21-ата минута Меси центрира в пеналтерията и Ленгле се извиси над всички, промушвайки топката във вратата на Масип за 0:1!

Follow
Follow
Valladolid 0-1 Barcelona - Lenglet goal
— @GoalRushh (@GoalRushh)
В 35-ата минута Дест подаде от десния фланг към центъра на Брайтуайт, който засече по превъзходен метод и повиши на 0:2.

Goal: Braithwaite (34‘)
Valladolid 0-2 Barcelona
—————————————————
Follow for all goals
— Goals (@cokgizliforvet)
В 47-ата минута Хота опитва шанса си от далечна отдалеченост, само че Тер Стеген улови.

4 минути по-късно Алба центрира отляво, Брайтуайт засече, само че неопределено.

В 53-ата минута Ервиас потърси горния десен ъгъл след свободен удар, само че мерникът му изневери с малко.

Де Йонг чукна към Меси в 58-ата минута в дребното наказателно поле, само че Масип отрази опита му за гол в десния ъгъл.

Меси постави точка на разногласието в 65-ата минута. Капитанът на Барса бе изведен с петичка в наказателното поле от Педри и аржентинецът означи седмия си гол през сезона, разпечатвайки вратата на Масип по диагонала - 0:3.