Барселона отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов

...

"Барселона" напусна Шампионската лига с провал след нов удар от "Байерн"

Барселона " отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов удар от " Байерн " и останаха отвън конкуренцията още след груповата фаза.

Воденият от Шави Ернандес състав загуби с 0:3 пред празните трибуни в Мюнхен и приключи трети в групата си. " Бенфика " завоюва с 2:0 против " Динамо " (Киев) и зае второто място.

За намиращия се в мъчно финансово състояние " Барселона " това значи загуба на значими доходи от наградния фонд. Предварителните проекти на управлението са били за постигане най-малко до четвъртфиналите.

" Байерн " към този момент си беше обезпечил първото място в групата, само че с нов мощен мач завоюва шеста победа от шест дуела.

Баварците изиграха на високо равнище последните минути на първата част и вкараха два гола. В 34-ата минута Роберт Левандовски получи вляво и след няколко залъгващи придвижвания подаде пред вратата, където Томас Мюлер игра с глава сред двама бранители и трансферира Марк Андре тер Щеген. Лерой Сане удвои в 43-ата след мощен удар от надалеч.

" Байерн " вкара трети гол в 62-ата минута, когато Алфонсо Дейвис от аутлинията върна към Джамал Мусаила, а той засече във вратата.