Барселона нанесе тежка загуба като гост на Олимпиакос със 76:55

...

Олимпиакос загуби от Барселона, Везенков игра 7 минути срещу бившия си отбор

Барселона нанесе тежка загуба като посетител на Олимпиакос със 76:55 в среща от 21-ия кръг на баскетболната Евролига.

Българският национал Александър Везенков прекара на игрището малко повече от 7 минути в края на мача, като записа една несполучлива пукотевица към коша и една битка против някогашния си тим.

Барселона натрупа стабилен задатък от 21 точки още в първата част и до края не даде късмет на гърците за поврат.

Най-резултатен за триумфа на каталунците бе Крис Сингълтън с 18 точки. За Олимпиакос по 13 вкараха Никола Милутинов и Янис Стрелниекс.
Химки завоюва вкъщи със 74:64 против Жалгирис в друга среща от 21-ия кръг.

Американецът с български паспорт Дий Бост игра 20 минути за Химки и вкара 9 точки.

Най-резултатен за Химки бе Джордан Мики с 20 точки.
Водачът в постоянния сезон Фенербахче претърпя трагична загуба от Байерн (Мюнхен) с 86:90 след две продължения.

Баварците демонстрираха темперамент и съумяха да пресечен серията от три следващи победи на Фенербахче.

Най-резултатен в мача бе Али Мухамед от Фенербахче с 23 точки.

За спечелилите по 19 точки осъществиха Стефан Йович и Дерик Уилямс.
Резултати от мачовете от 21-ия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже:

Химки - Жалгирис 74:64
Олимпиакос - Барселона 55:76
Байерн Мюнхен - Фенербахче 90:86 (след 2 продължения)
Саски Баскония - Макаби Тел Авив 97:73

В класирането води Фенербахче с 18 победи/3 загуби, пред Реал Мадрид 16/4, ЦСКА Москва 15/5, Анадолу Ефес 13/7, Барселона 12/9, Олимпиакос 12/9