БАРСЕЛОНА Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира

...

Безупречен старт за Гришо в Барселона

БАРСЕЛОНА

Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата на червени кортове в Барселона, който е от категория АТП 500. Това стана факт, откакто през днешния ден най-хубавият български тенисист победи с 6:2, 6:1 Жил Симон (Франция) след 81 минути игра на централния корт.
Димитров изигра един от най-силните си дуели от началото на годината и изцяло справедливо се поздрави с триумфа. След 2:2 гейма в първата част българинът влезе в серия от 7 поредни гейма на сметката си, които му осигуриха преднина 6:2, 3:0. До края на мача Симон съумя да вземе единствено още един гейм, с който отърва „ геврек “.
Утре Димитров ще се изправи против Малек Джазири, а залогът ще бъде място на четвъртфиналите.
По-рано през сезона тунизийският тенисист победи Димитров на старта на шампионата на твърди кортове в Дубай, където българинът беше лидер в схемата. Това е и единственият двубой сред тях.
Източник: marica.bg