Българският вратар на третодивизионния Кеймбридж Юнайтед Димитър Митов бе титуляр

...

Димитър Митов и Кеймбридж поднесоха изненадата за ФА Къп

Българският вратар на третодивизионния Кеймбридж Юнайтед Димитър Митов бе титуляр в мача на своя отбор против Нюкасъл от третия кръг на шампионата за купата на Англия и се трансформира в воин за гостите. Той направи серия от блестящи спасявания и Кеймбридж завоюва с 1:0 на " Сейнт Джеймсис Парк ". Единственото попадение осъществя Джо Айрънсайд в 57-ата минута. Първият клуб от Висшата лига, който отпадна от шампионата, обаче е Бърнли. Отборът на Шон Дайч загуби с 1:2 вкъщи от шестия в Чемпиъншип Хъдърсфийлд. В една от най-интересните срещи Кристъл Палас реализира поврат в лондонското дерби против Милуол, и завоюва с 2:1. Другата огромна изненада е триумфът, който реализира на собствен терен нискоразредният Кидърминстър над отбора от Чемпиъншип Рединг също с 2:1.

Актуалният притежател на трофея Лестър стартира отбраната на оценката против противник от Висшата лига - Уотфорд, като стигна до безапелационна победа с 4:1. " Лисиците " поведоха след гол от дузпа на Юри Тилеманс в седмата минута, а Джеймс Мадисън удвои в 25-ата. Уотфорд обаче бързо се върна в мача след попадение на Жоао Педро 27-ата. Харви Барнс повиши на 3:1 в 56-ата, а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в 85-ата минута.
Източник: bnr.bg