Българският шампион стартира днес с контролите си по време на

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Олимпия Любляна 3:0, орлите нищят съперника

Българският първенец започва през днешния ден с контролите си по време на зимния предварителен лагер в Белек, Турция. Резултатът към този миг е 3:0. Квадво Дуа откри резултата след 12 минути игра. Тодор Неделев удвои в 31-ата минута. „ Орлите “ срещат първенеца на Словения Олимпия Любляна и може да наблюдавате срещата в директно предаване по DIEMA SPORT 3, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта  ще проследим всичко най-интересно от спаринга.

Срещата в комплекса " Корнелия Даймънд " започва двуостро от двата тима, само че през първите 10 минути нямаше рискове пред двете порти. Раул от Любляна влезе извънредно остро в краката на Гонсалвеш след 10 минути, което изнерви оптимално Георги Дерменджиев и треньорът на разградчани изиска пояснение за дейностите на играча от словенския отбор.

Все отново в 12-ата минута " орлите " от Разград поведоха в резултата. Кайо Видал влезе отляво в наказателното поле на Олимпия и бе пресиран от защитник на Олимпия. Все отново бразилецът пусна към Квадво Дуа, а той с мощен удар от близко разстреля Пинтол за 1:0.

Десетина по-късно Раул от Олимпия стреля доста заплаха от далечно разстояние, но Серджио Падт внимаваше и отрази удара на противника. След малко повече от половин час игра обаче Тодор Неделев " показва " на Раул по какъв начин се бележи от фал. Пловдивчанинът стреля елегантно с левия крайник и не остави никакви шансове на Пинтол - 2:0.

Три по-късно защитата на Лудогорец разреши елементарно на Раул Поро да нахлуе в наказателното поле на " орлите ", откакто той преодоля Оливие Вердон и Сон. Футболистът на Олимпия шутира мощно с левия крайник, но топката профуча край левия непряк дирек на вратата, защитавана от Падт.

Минута преди края на първото полувреме Лудогорец наниза трети гол във вратата на словенския отбор. Якуб Пьотровски проби на скорост отдясно и центрира в наказателното поле на Олимпия. Бърнард Текпетей изпревари съперников футболист и с едно допиране отстрани Пинтол, с цел да направи резултата 3:0.

Малко по-късно Пинтол направи уверено избавяне след удар на Квадво Дуа.

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИЯ ЛЮБЛЯНА 3:0

1:0 Дуа 12', Неделев 31', 3:0 Текпетей 44'

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Серджио Падт 24 Оливие Вердон 5 Георги Терзиев 16 Аслак Фон Витри 17 Сон 8 Клод Гонсалвеш 6 Якуб Пьотровски 88 Тодор Неделев 9 Квадво Дуа 37 Бърнард Текпетей 77 Кайо Видал

Олимпия Любляна: Пинтол, Ласицкас, Мухамедбегович, Ристич, Суалехе, Диого Пинто, Дофо, Фадида, Не. Мотика, Раул, Педро Лукас