Българският шампион Лудогорец се класира с лекота за плейофната фаза

...

"Лудогорец" без проблеми в Уелс, вече мисли за "Марибор"

Българският първенец " Лудогорец " се класира с лекост за плейофната фаза на Лига Европа, откакто още веднъж победи уелския ТНС в третия квалификационен кръг на шампионата. " Орлите " се постановиха с 4:0 като посетители в реванша и не престават напред с общ резултат 9:0.
НА ЖИВО: ТНС - " Лудогорец " Следете с нас реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа
Тимът на Стойчо Стоев си бе приключил работата още в Разград, където разгроми скромния си противник с 5:0.

Тази вечер " Лудогорец " предстоящо доминираше от началните минути, само че Баджи и Швиерчок направиха пропуски, преди въпреки всичко в 36' Якуб Швиерчок да открие резултата. Само шест минути по-късно Джоди Лукоки се възползва от пас на полския нападател и повиши на 2:0. Този резултат се резервира до почивката.

През втората част родният отличник продължи да управлява събитията на терена и означи нови две попадения. В 77' Швиерчок вкара втория си гол в срещата за 3:0. Във втората минута от добавеното време влезелият като запаса Дан Битон оформи крайното 4:0.

В спор за място в групите на Лига Европа " Лудогорец " ще се изправи против словенския " Марибор ", който загуби два пъти с по 1:3 от норвежкия " Розенборг " в квалификациите на Шампионската лига.

ТНС: 1. Харисън, 3. Мариът, 4. Дейвис, 7. Еб, 8. Бробел, 10. Редмънд, 12. Хъдсън, 14. Мълън, 22. Люис, 23. А. Едуардс, 23. Харингтън

" Лудогорец ": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 21. Григоре, 90. Форстър, 11. Манолев, 44. Горалски, 18. Дяков. 25. Баджи, 92. Лукоки, 10. Швиерчок, 88. Вандерсон
Източник: btvnovinite.bg