Българският рефер и депутат Стефан Апостолов се прочу с отсъждането

...

Наш рефер даде дузпа за игра с глава

Българският рефер и народен представител Стефан Апостолов се прочу с отсъждането на три извънредно противоречиви дузпи в квалификационния мач от Шампионската лига сред норвежкия „ Розенборг “ и исландския „ Валур “ (3:1). Свирените наказателни удари бяха противоречиви, като единият даже бе даден за… игра с глава.

При първата дузпа, след която „ Розенборг “ поведе с 1:0, топката срещна ръка в горната й част. Втората беше извънредно скандална. При резултат 2:0 за норвежкия отбор, „ Валур “ получи дузпа, откакто топката се отби от главата на състезател на домакините. Резултатът в 85-ата минута, в резултат на отсъждането на дузпата, стана 2:1 и „ Розенборг “ към този момент отпадаше.

Но в добавеното време Апостолов се нагърби с решение за още един углавен удар, трети в мача и втори за домакините. Топката леко докосна китката на бранител на „ Валур “, откакто падаше при единоборство във въздуха, само че реферът ни още веднъж уточни бялата точка.

„Това бе един огромен цирк“, разяснява норвежкият портал „ Спортвокс “.

При втората дузпа, след която „ Валур “ изхвърча от шампионата, треньорът на отбора Олафур Йоханесон насочи подигравателен знак към публиката с ръка, с който сподели, че става въпрос за пари.

Източник: trud.bg