Българският първенец Лудогорец елиминира гръцкия гранд Олимпиакос и ще играе

...

Лудогорец отстрани Олимпиакос, стигна плейофите за влизане в ШЛ |

Българският отличник Лудогорец отстрани гръцкия гранд Олимпиакос и ще играе в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. В него " орлите " ще се изправят против шведския Малмьо, който отстрани шотландския гранд Рейнджърс след две победи с по 2:1.

Разградчани завоюваха след осъществяване на дузпи с 4:1, откакто в постоянното време и продълженията срещата-реванш в Разград приключи 2:2.

Ян М`Вила откри резултата в интерес на Олимпиакос след половин час игра, а в 48-ата Семедо си означи автогол и върна равенството.

Лудогорец реализира цялостен поврат в 57-ата минута, когато Пиерос Сотириу осъществя дузпа за нарушаване против Кирил Десподов. В 68-ата минута Олимпиакос изравни посредством Ел Араби от скандална дузпа.

Така след равенството 1:1 в първия мач и отпадането на правилото за гол на непознат терен, се стигна до продължения и дузпи, при които Сотириу, Сантана, Вердон и Сисиньо осъществиха за Лудогорец, а Валбуена и Хасан пропуснаха за гостите.

Източник: offnews.bg