Българският национален отбор победи Исландия с 96:90 (22:13, 23:24, 21:21,

...

България победи Исландия и ще играе за деветото място на Евробаскет 2023 за мъже до 18 г. в дивизия Б“

Българският народен тим победи Исландия с 96:90 (22:13, 23:24, 21:21, 30:32) в мач за систематизиране на местата от девето до 12-о на европейското състезание за юноши до 18 години в дивизия „ Б “ в Матозиньош, Португалия.

Така България ще приключи в топ 10 и ще опита да се пребори за деветото място в неделя (30 юли), когато ще се изправи против домакините от 14:30 часа.

Националите взеха самодейността още в началните минути на срещата с Исландия и не изпуснаха водачеството до края. На почивката българите имаха задатък от 45:37, а преди финалната четвърт водеха с 66:58. Най-голямата разлика в мача бе 16 точки. Въпреки по-слабата си пукотевица от далечна отдалеченост българските баскетболисти компенсираха с по-малко неточности и по-комбинативна игра.

Момчил Кадиев бе най-резултатен за триумфа с 32 точки, 5 битки и 7 асистенции. Александър Гавалюгов способства с 22 точки и 6 асистенции, а Деян Колев се включи с 12 точки, 7 битки и 3 асистенции.

За Исландия с 19 точки, 2 битки и 4 асистенции се регистрира Тордур Йонсон.