Българският национален отбор по футбол загуби с 1:3 гостуването на

...

Футболните национали загубиха от Литва в слаб мач

Българският народен тим по футбол загуби с 1:3 гостуването на Литва от група С на квалификациите за международното състезание. Тимът на Ясен Петров изигра много слаб мач и не сътвори съвсем нищо рисково в офанзива. Димитър Илиев пропусна дузпа при започване на срещата. Литва поведе с гол на Юстас Ласицкас. Кирил Десподов изравни след почивката, само че с две попадения на Фьодор Черних домакините стигнаха до успеха.

Васил Божиков имаше късмет още при започване на мача, само че не нанесе добър удар. Домакините можеха да поведат, само че Каролис Лаукжемис не уцели вратата от добра позиция. Тодор Неделев пропусна добра опция. В 13-ата минута България получи дузпа за нарушаване против Петко Христов. Димитър Илиев обаче стреля едва и не затрудни вратаря Ернестас Шеткус.

Само пет минути по-късно Литва поведе след добра офанзива. Юстас Ласицкас беше оставен непокрит в наказателното поле и вкара с добър удар. Тодор Неделев опита да трансферира Шеткус, който въпреки всичко избави. В 37-ата минута Кирил Десподов стреля, само че не затрудни вратаря.

След почивката мачът не се промени изключително, като и двата отбора рядко създаваха рискови положения. Валентин Антов блокира удар на Викинтас Сливка. В 64-ата минута Десподов изравни резултата от директен свободен удар.

В идващите минути обаче Литва беше тимът, който играеше по-добре. Българските национали имаха шанс в 80-ата минута, когато Ернестас Велиулис стреля с глава, само че топката се отклони в напречната греда. Само две минути по-късно Литва поведе. Ласицкас смъкна топката към Фьодор Черних, който вкара със мощен удар. След още две минути Литва към този момент водеше с 3:1 след още един гол на Черних, този път с глава.

България остава на четвърто място в групата с пет точки. Литва също резервира последната си позиция, само че към този момент има три точки.
Източник: dnevnik.bg