Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 16 години

...

България U16 на полуфинал в Дивизия Б на Европейското в София

Българският народен тим по баскетбол за юноши до 16 години се класира за полуфиналите на Европейското състезание по баскетбол в дивизия " Б ", което се организира в София.

На четвъртфиналите младите " лъвчета " се оправиха с тима на Австрия с 96:71 (30:5, 22:21, 21:17, 23:28).

Най-полезен за спечелилите стана Александър Жилев, който записа " дабъл-дабъл " с 20 точки и 13 битки, до момента в който Станислав Хинков осъществя 19 пункта.

Александър Гавалюгов и Теодор Трифонов също изиграха мощен мач и се регистрираха с по 17 точки.

Успехът приближи момчетата на селекционера Юлиян Аладжов единствено на една победа от класиране в дивизия " А " за идващото издание на Европейското състезание в тази възрастова група.

Заветната цел ще бъде реализирана, в случай че България U16 завоюва полуфиналния конфликт против Финландия или Босна и Херцеговина.

Ако въпреки всичко българите не стигнат до финала, то те ще заслужат място в дивизия " А " и при триумф в разногласието за 3-то място.