Българският национален отбор по баскетбол за момичета до 16 години

...

България U16 победи Норвегия на Европейското

Българският народен тим по баскетбол за девойки до 16 години победи Норвегия с 91:49 (25:15, 22:9, 29:11, 15:14) на старта на Европейското състезание в тази възраст, дивизия Б, което стартира през днешния ден в Подгорица, Черна гора.

В идващия си дуел от група " Б " българките ще се изправят против състава на Турция в събота (20 август), а във вторник (23 август) им следва среща с домакините.

Воденият от селекционера Таня Гатева отбор доминираше през целия конфликт против норвежките и още в първата четвърт натрупа 10 точки задатък - 25:15. Серията на националките продължи до 34:15 в идващите три минути, а на почивката резултатът бе 47:24. Баскетболистките на Норвегия не откриха метод да се опълчват на българския състав и преди последната част изоставаха с 35:76. Българките отстъпиха в битката под коша, само че бяха по-ефективни при стрелбата и направиха доста по-малко неточности от противника. Най-голямата разлика в дуела доближи 43 точки.

Деница Манолова беше най-полезна за България с 16 точки, 7 битки и 8 асистенции. Моника Борисова добави 14 точки, 3 битки и 8 асистенции, а Елена Драгоева звърши с 13 точки, 3 битки и 3 асистенции за триумфа. За тима на Норвегия най-резултатна бе Лина Хьонси Бланко със 17 точки и 7 битки.

Снимка: БФБаскетбол