Българският национал Спас Делев записа първи мач през сезона за

...

Дори дебютът на Спас Делев не прекъсна затъването на Погон - Футбол свят - Легионери

Българският национал Спас Делев записа първи мач през сезона за своя Погон Шчечин, който обаче още веднъж загуби в полското състезание. В 9-ия кръг на Екстракласата тимът на българина позволи загуба с 1:3 на открито от Висла Плоцк.

Делев, който до този миг лекуваше травма, влезе на терена в 62-ата минута и остана до края, като си пролича, че му липсва игрова процедура.

Камил Дригаш откри резултата за Погон в 17-ата минута, оползотворявайки чудесна асистенция на Давид Ниепсуй.

След паузата обаче домакините от Плоцк стигнаха до цялостен поврат. Той се случи единствено в границите на няколко минути. В 54-ата Дамян Шимански изравни реултата след неприятно отбита топка и ослепителен удар от дъгата.

В 61-ата домакините проведоха бърза контраофанзива, а Шимански центрира идеално отляво за Матеуш Пятковски и последният с глава преодоля вратаря на Погон – 2:1.

В продължението имаше време и за още един гол във вратата на гостуващия тим. Негов създател бе Аркадиуш Реца.

За отбора на Делев това бе 5 проваляне от началото на шампионата и разумно пристигна сривът до 13-ото място със единствено 8 точки. Плоцк събра 11 на сметката си и