Българският национал Кристиян Малинов направи много силен мач за белгийския

...

Нов силен мач за Кристиян Малинов в Белгия

Българският национал Кристиян Малинов направи доста мощен мач за белгийския Льовен при равенството 2:2 като посетител на Мехелен в среща от 31 кръг.

Впечатляващите изяви на някогашния футболист на ЦСКА направиха усещане и той беше един от тримата номинирани за Играч на мача. Негови съперници са Сийбе Схрайверс и Мандела Кейта. Гласуването върви страницата на Льовен във " Facebook "

Астер Вранкс даде задатък на домакините в 30-ата минута, само че Льовен обърна с попадения на Каспер де Норе (40-ата) и Сийбе Схрайверс (70-ата). Мехелен стигна до точката 10 минути преди почивката, когато Фреди Друиф се разписа от дузпа.

Равенството разреши на Малинов и съотборниците му да запазят задатъци си от три точки пред Мехелен в борбата за място в първата осмица преди плейофите в белгийското състезание.

Льовен е шести с 45 точки, а Мехелен е девети с 42. Начело в класирането е Брюж с актив от 70 пункта, следван от Аантверп с 54 и Генк с 50.
Източник: fakti.bg