Българският национал Георги Костадинов игра пълни 90 минути за Арсенал

...

Два гола в добавеното време не стигнаха на отбора на Георги Костадинов

Българският национал Георги Костадинов игра цялостни 90 минути за Арсенал (Тула) при провалянето с 2:3 от Спартак (Москва) при подновяването на съветското състезание. Халфът вложи още веднъж доста сили на терена и остана цялостен мач макар петте размени, които треньорът Игор Черевченко извърши.

Спартаковци използваха оптимално своите благоприятни условия и направиха показно с контраатаките си. Те поведоха с 3:0 до 79-ата минута, като малко преди третото попадение Георги Костадинов почисти топката от голлинията, с цел да избави вратата си, само че по-късно Есекиел Понсе за трети път прониза вратаря Егор Шамов. Иначе Александър Соболев минута преди края на първата част даде преднина на гостите, а националът Николай Расказов в 66-ата удвои.

pic.twitter.com/hemVdNB2gq
— ПФК Арсенал (@pfc_arsenal) June 20, 2020
В последните минути домакините от Тула най-сетне се разиграха, само че беше прекомерно късно и стигнаха единствено до две попадения. 4 минути след началото на добавеното време Евгений Луценко понижи след подаване на Лацек Банда. В 98-ата минута съдията даде дузпа, откакто при осъществяване от свободен удар видя нарушаване от страна на Ещенко срещу Григалава. Даниил Лесовой извърши, а вратарят Максименко избави и при първата добавка пропусналият Даниил вкара за 2:3, само че това беше всичко.

До края на съветското състезание остават 7 кръга.

Премиер Лига 23 кръг, събота 20 юни  Арсенал (Тула) 2:3краен резулат  Спартак (Москва)