Българският национал Александър Везенков отново игра на ниво, но Олимпиакос

...

Александър Везенков отново бе на ниво, но Олимпиакос допусна първа загуба в Евролигата

Българският национал Александър Везенков още веднъж игра на равнище, само че Олимпиакос позволи първа загуба за сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият отбор отстъпи пред лична аудитория пред френския Монако със 76:81 (16:17, 21:16, 14:23, 25:25) в дуел от петия кръг и прекъсна серията си от четири следващи триумфа в шампионата.

Везенков стартира като титуляр и се отличи с 13 точки, 7 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 28:22 минути на паркета.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, след което домакините водеха с 37:33. Тимът на Олимпиакос изигра слаба трета четвърт, което разреши на френските баскетболисти да създадат поврат след 30 минути - 56:51.

В последната четвърт гостите взеха задатък от 10 точки при 64:54 след панер на Майк Джеймс 8:20 минути преди края и удържаха преднината си до сирената.

Шакил МакКисик беше най-резултатен за Олимпиакос с 15 точки.

За Монако се отличиха Ели Окобо с 23 точки и Майк Джеймс с 20 точки, 6 битки и 5 асистенции.

Гръцкият отбор е с баланс от 4 победи и 1 проваляне на второ място в класирането преди изиграването на останалите срещи от петия кръг.

На 4 ноември Олимпиакос е хазаин на Валенсия (Испания), а на 10 ноември посреща Партизан (Сърбия).