Българският нападател Живко Петков се разписа за новия си отбор

...

Нов гол на Живко Петков в Израел

Българският нападател Живко Петков се разписа за новия си тим в израелското състезание ФК Кфар Касим във втори следващ мач. Той беше в основата на триумфа с 2:0 над Апоел (Рамат Ашарон) в 28-ия кръг на локалната втора лига, откакто подаде за първия гол и по-късно самичък вкара втория.

Амер Ел Дада откри резултата в 10-ата минута. Лиран Риган центрира от дясно, Петков спря топката на гърди и пусна паралелно на Ел Дада, за който не беше проблем от 10 метра да се разпише. Живко Петков добави втория гол в 39-ата минута, засичайки отлично подаване на Рой Даян.

Петков, който вкара и в предходния си мач за отбора, игра до 65-ата минута, когато беше сменен от Асил Канани.

С тази победа ФК Кфар Касим се измъкна от зоната на изпадащите, която е за последните три състава в класирането, и за момента е на 13-о място с 31 точки. До края на постоянния сезон остават два кръга, след което 16-те тима се разделят на две, а тимът на българина ще се бори за опазване на професионалния си статут.