Българският баскетболист Александър Везенков имаше основен принос при победата на

...

Везенков сред най-резултатните при победата на "Олимпиакос" над АЛБА Берлин

Българският баскетболист Александър Везенков имаше главен принос при успеха на неговия " Олимпиакос " над АЛБА Берлин с 87:83 (27:19, 25:23, 19:17, 16:24) в шестия кръг на Евролигата.

Националът стартира като титуляр и прекара на паркета в Двореца на мира и другарството в Пирея 27 минути. Той записа на сметката си 9 точки, а също по този начин 2 битки и 1 открадната топка.

Снимка: euroleague.net

Въпреки вихреното начало и мощната игра на " Олимпиакос ", отборът на Везенков трепери до края на мача. Баскетболистите на гръцкия гранд бързо натрупаха преднина, като след втората част водеха с 52:42. Преди заключителната час разликата беше 12 точки в интерес на домакините - 71:59. Тогава в играта на АЛБА настъпи напредък. С деликатна игра Везенков и компания не позволиха поврат.

Най-резултатен за " Олимпиакос " беше Тайлър Дорси с 13 точки. Костас Папаниколау вкара 12.

За немския отбор Оскар да Силва записа 17 точки.

С 4 победи от 6 мача " Олимпиакос " е на 5-то място в класирането. В идващия кръг отборът на Везенков посреща " Фенербахче ". Мачът е на 28 октомври.
Източник: btvnovinite.bg