Българските представители в спринта на 100 метра и при юношите,

...

Христо Илиев и Радина Величкова ще бягат в полуфиналите на 100 метра на европейското по лека атлетика до 20 г.

Българските представители в спринта на 100 метра и при юношите, при девойките Христо Илиев и Радина Величкова се класираха за полуфиналите в дисциплината по време на европейското състезание по лека атлетика до 20 година, което се организира в Йерусалим.

Първи на пистата излезе Илиев, който в откриващата серия при мъжете направи доста мощно тичане, с което се класира на 2-ро място, поставяйки и нов персонален връх - 10.39 секунди.

Дори самият Христо остана извънредно сюрпризиран от достижението си, като моменти след края на надпреварата камерите уловиха по какъв начин родният бегач се държеше за главата си, не вярвайки на резултата, който показваше таблото.

Броени минути по-късно Радина Величкова също зарадва българската аудитория с персонален връх в бягането на 100 метра - 11.63 секунди.

Това ѝ отреди 3-то място в серията и по този начин тя също заслужи място в полуфиналите по-късно през днешния ден.

Битките за място във финала на европейския шампионат предстоят довечера, като Христо Илиев ще бяга от 20:25 часа българско време, а стартът на Радина Величкова ще бъде в 20:52 часа .

Двете полуфинални серии, както и, ще може да наблюдавате НА ЖИВО в ефира на Българска национална телевизия 3!