Българските биатлонистки Лора Христова, Милена Тодорова и Валентина Димитрова се

...

Българските биатлонистки останаха извън топ 60 в първия старт за сезона в Световната купа

Българските биатлонистки Лора Христова, Милена Тодорова и Валентина Димитрова се подредиха отвън първите 60 в откриващата за сезона конкуренция в Световната купа по биатлон при дамите - самостоятелния старт на 15 км в Контиолахти, Финландия.

Най-добре от родните състезателки се показа Лора Христова, която се подреди 64-та, откакто като позволи две неточности в стрелбите си.

Милена Тодорова пък, която се представяше най-силно от българките през последните сезони се провали в стрелбата си и след цели осем пропуща се подреди едвам 76-та в крайното класиране.

Едно място зад нея пък финишира и последната ни представителка Валентина Димитрова, която смъкна 17 от 20-те цели при визитите си на огневия рубеж.

Победителка в надпреварата стана шведката Хана Йоберг, която е и някогашна олимпийска шампионка в дисциплината от Игрите в Пьончанг през 2018 година.

До нея на почетната стълбичка място откриха още норвежката Ингрид Ландмарк Тандреволд и италианката Лиза Витоци.