Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по

...

Каратанчева отпадна в първия кръг в Индиън Уелс

Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове от сериите " 125К " на УТА в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 162 480 $.

Каратанчева загуби от участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Катрин МакНали със 7:5, 4:6, 4:6 след два часа и четвърт игра.

Софиянката навакса ранен пробив пасив и стигна до поврат в първия сет, а във втория започва с брейк, само че незабавно по-късно 17-годишната американка направи серия от четири следващи гейма, след което изравни резултата.

В решаващата трета част Каратанчева още веднъж поведе с пробив, само че не съумя да го задържи, а по-късно МакНали още веднъж осъществя брейк в десетия гейм, с цел да победи.

29-годишната Каратанчева въпреки всичко проработи 1130 $ и 1 точка за международната класация, в която тя заема 197-ото място.