Българката Ивет Горанова ще спори за бронзовия медал в категория

...

Ивет Горанова ще спори за бронзовия медал в категория до 55 килограма в Шанхай

Българката Ивет Горанова ще спори за бронзовия орден в категория до 55 кг "кумите " на шампионата по олимпийско карате Серия А в Шанхай (Китай). Горанова, която е бронзова медалистка от международното състезание през ноември в Испания, реализира четири победи в своята категория досега в конкуренцията на 79 състезателки. Този шампионат носи точки за международната класация, което ще я приближи до квотите за олимпийските игри в Токио 2020.

Българката победи поредно Хъвей Цуй (Китай), Сао Руика (Япония), Туба Якан (Турция) и Вероника Брунори (Италия). На полуфиналите Ивет Горанова загуби от лидерката в международната класация и европейска шампионка Анжелика Терлюга от Украйна с 0:3 точки, която победи в първия кръг на международното състезание.

Срещата на Горанова за бронза е в неделя. Утре своето присъединяване в шампионата стартира другата българка Александра Стублева в категория над 68 кг. В Шанхай българките са водени от старши треньора на националния тим Ангел Стефанов.