България започна с победа в четвъртото издание на турнира за

...

България започна с победа в турнира за Световната купа по хандбал за мъже във Варна

България стартира с победа в четвъртото издание на шампионата за Световната купа на Международната федерация по хандбал за мъже във Варна.

В първа среща от група D българският народен тим надигра Азербайджан с 30:19 (14:9).

Националите изостанаха с 1:2 при започване на мача, само че последователно овладяха самодейността и поведоха с 9:5, а на почивката задатъкът им бе 14:9. През втората част България подвигна разликата до 11 гола при 24:13 и приключи срещата с безапелационна победа.

Най-резултатен за триумфа бе Светлин Димитров, който означи седем попадения. По четири пъти във вратата на противника се разписаха Петко Петков и Михаел Иванов.

За Азербайджан с четири гола приключи Елкин Гиляев.

Във втория си дуел през днешния ден българите излизат против отбора на Нигерия от 19:00 часа.

Победителят в групата ще се класира за полуфиналите, а вторият в подреждането ще играе за систематизиране на местата от пето до осмо.