България отстъпи пред домакина Италия в третата си и последна

...

България загуби от Италия в Марсиковетере

България отстъпи пред домакина Италия в третата си и последна среща от квалификационна Група А за европейското състезание по волейбол за мъже под 22 години. След две чисти победи в Марсиковетере – против и, този път българите останаха без вземем гейм - 0:3 (21-25, 17-25, 24-26).

По правилник се класират спечелилите от петте квалификационни групи плюс двата най-хубави втори тима. Заради неучастието на Израел в Група D от Европейската конфедерация по волейбол (CEV) ще би трябвало да преизчислят класирането. Правилата сочат, че при неравнопоставен брой тимове в групите, CEV отстрани резултатите от мачовете, изиграни с най-ниско поставения тим в групите и тогава съпоставя представянето на всички подгласници, въз основа на същия брой мачове. В нашата група това ще бъде дуелът ни с Люксембург, извоюван с 3:0.

Квоти за Евроволей 2024 за мъже под 22 години в Нидерландия сигурно завоюваха първите от петте потока - Италия, Испания, Чехия, Полша и Франция.

Селекционерът Андреа Буратини заложи на стартов състав Лазар Бучков, Венислав Антон, Владимир Гърков, Стоил Палев, Георги Татаров, Ивайло Дамянов и либеро Георги Митов.

Първата част стартира равностойно, след което България дръпна с 6:3. Италианците обърнаха развоя след четири следващи точки, а по-късно поддържаха разлика сред 2-4 точки и взеха гейма с 25:21.

Вторият бе със сходно начало – задатък за " трикольорите " за 6:4. " Скуадра адзура " изравни при 7:7 и това се задържа до 15:15. Последва мощна игра за домакините, които записаха 10 точки против едвам 2 за България и по този начин дръпнаха с 2:0.

Третата част бе най-оспорвана и тук българските гении пропуснаха да вземат скъпоценния гейм, който можеше да ги класира на европейското състезание. Италианците обаче поведоха със 7:5, а освен това състояние Буратини взе спиране, с цел да поправя грешките. Напътствията дадоха резултат за 9:9, както и минимална преднина за България. Но след 19:18 за " лъвовете " отборът на Италия заздрави отбраната и мачът потегли точка за точка.

При 24:24 съдията отсъди точка за домакините, която бе оспорвана от българския щаб, само че без резултат. В идващото разиграване отлична обсада за Италия ги изстреля на първото място с чиста победа след 26:24 и 3:0.

Най-резултатен за българския отбор бе Владимир Гърков с 14 точки, Венислав Антов осъществя 13, Георги Татаров добави 7 точки, а Лазар Бучков – 6.