АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк стана лидер по

...

Кейтлин Кларк стана лидер за всички времена по асистенции на Голямата десетка, № 4 жени в Айова победиха Минесота с 94-71

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк стана водач по асистенции за всички времена на Голямата десетка и четвърта- дамите в класацията на Айова победиха Минесота с 94-71 в събота.

Кларк направи 10 асистенции, давайки й 904 в кариерата си. Тя също означи 35 точки. Хана Стюлке добави 19 точки за Айова (13-1, 2-0 Big Ten), която е в серия от 10 победи. Това е най-дългата поредност в програмата, откогато тимът 2004-05 откри сезона с 13 поредни победи.

Кларк, която записа своя шести дабъл-дабъл за сезона и 49-и в кариерата си, се реалокира на пето място във всички време в листата с резултати в кариерата на NCAA Division I с 3149 точки. Тя също по този начин стана първият състезател от Дивизия I - мъж или жена - с над 3000 точки, 900 или повече асистенции и 800 или повече битки в кариерата си.

Тя направи 13 от 22 удара, в това число 8 от 16 от опити за 3 точки.

Хокийс започнаха мача със серия 16-4 през първите 4 минути и половина и поведоха с цели 22 точки през първото...