АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк отбеляза 24 точки

...

Трипъл-дабъл на Кейтлин Кларк води номер 4 в Айова пред Илинойс, 101-85

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк означи 24 точки по пътя към 16-ия си трипъл-дабъл в кариерата, Хана Стюлке добави 20 и номер 4 Айова победиха Илинойс със 101-85 в неделя.

Кларк имаше 15 битки и 10 асистенции за нейния водещ пети трипъл-дабъл в дивизия I за сезона като Айова (24-4, 13-3 Голямата десетка) се върна от загуба до номер 14 в Индиана. Кларк, водещият изпълнител на нацията с 32,1 точки на мач, вкара 6 от 18 от полето, в това число 5 от 14 с тройки.

Моли Дейвис имаше 17 точки, а Кейт Мартин имаше 13 за Хокийс. Айова, националният водач по маркирани точки в нахлуване с 91,8 точки на мач, надвиши границата от 100 точки за девети път този сезон.

Кларк се затрудни с стрелбата си през първото полувреме, само че съотборниците й се активизираха. Кларк беше единствено 2 от 9 от игра, 1 от 7 при тройки, само че Хокийс построиха преднина от 50-34 на полувремето след Дейвис, който имаше 12 точки, и Стюлке, който имаше 10. Айова имаше серия от 10-0 през първата четвърт и с...