Айнтрахт Франкфурт победи с 5:2 Байер Леверкузен в среща от

...

Айнтрахт разкъса Леверкузен във фамозен мач със седем гола

Айнтрахт Франкфурт победи с 5:2 Байер Леверкузен в среща от 15-ия кръг на немската Бундеслига. Двубоят стартира извънредно за домакините, които до 22-ата минута губеха с 0:2. Минута след втория гол на „ аспирините “, Айнтрахт понижи, а по-късно означи още 4 безответни гола, с цел да се поздрави с успеха.

Патрик Шик даде задатък на гостите от Леверкузен още в 3-ата минута, когато след многоходова композиция, топката се озова у него с лека доза късмет, а той бе непогрешим.
В 22-ата още веднъж чешкият нападател бе прецизен, след тъкмо изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на Едмонд Тапсоба. 60 секунди след тъкмо осъществената дузпа от Шик, Тута понижи за 1:2. Точно след половин час игра и датската звезда в офанзивата на домаикните – Йеспер Линдстрьом се разписа, с цел да възвърне равенството на „ Комерцбанк Арена “.

Резултатът се резервира подобен до почивката, след която “орлите “ бяха безпощадни и означиха три гола. Еван Н`Дика направи обрата цялостен пет минути след началото на полувремето, а Кристиян Якич повиши на 4:2 в средата на частта с отмерен удар при една отбита топка.

Четвърт час преди края, Джибрил Соу подпечата триумфа за Франкфурт, отбелязвайки след страховит удар от към 25 метра.

С успеха си, домакините си приближиха единствено на две точки от зона Европа, където е отборът на Унион Берлин, който е с 23 точки. Байер с 27 точки резервира третата си позиция за момента, на точка пред Хофенхайм и две пред Фрайбург.