Аякс поднесе най-голямата сензация на четвъртфиналите в Шампионската лига като

...

Аякс на полуфинал след бой над Юве в Торино

Аякс сервира най-голямата сензация на четвъртфиналите в Шампионската лига като отстрани един от любимци за спечелването на трофея. Наследниците на Йохан Кройф удариха Ювентус посред Торино с 2:1 и не престават да мечтаят да занесат в Амстердам петата ушата купа в клубната история.
Кристиано Роналдо хвърли в възторг препълнените трибуни на Ювентус стейдиъм с попадение в 28-ата минута. Само 240 секунди по-късно обаче Дони ван де Бек изравни. Суперзвездата на Аякс Матайс Де Лихт с глава в 67-ата минута реши изхода от дуела.
Лео Меси се разписа два пъти, а един гол добави Фелипе Коутиньо за разгромната победа на Барселона над Манчестър Юнайтед на Ноу Камп. Меси откри след четвърт час игра и действително постави точка в разногласието, защото в първата среща каталунците бяха спечелили с 2:0. Второто попадение на аржентинеца и това на Коутиньо бяха единствено за протокола и с цел да сложат кръст и на последната вяра на Юнайтед за трофей през този сезон.
Източник: marica.bg