Австрийският шампион Ред Бул Залцбург направи голяма крачка към това

...

Шоу на Окафор изстреля Залцбург на върха в групата си за ШЛ

Австрийският първенец Ред Бул Залцбург направи огромна крачка към това да продължи към елиминациите на Шампионската лига за първи път в своята история. Това стана, откакто „ биковете” съкрушиха с 3:1 при семейството си немския Волфсбург, а два гола през втората част на Ноа Окафор помогнаха на домакините да оглавят група „ G”.

Домакините не можеха да бъдат по удовлетворени от старта, откакто поведоха след две минути, когато Карим Адейеми откри резултата, а малко по-късно Кевин Мбабу за гостите можеше да изравни, само че не съумя. Залцбург трябваше да удвои актива си малко по-късно, когато Окафорд нацели гредата, а „ вълците” изравниха резултата в Австрия посредством Лукас Нмеча в 15-ата минута.

През втората част Ренато Щефан имаше късмет, само че далечният му удар излезе навън. Положения за Залцбург имаше и пред Брендан Аарънсън и Лука Сучич, само че Коен Кастеелс се оправи добре.

Все отново два гола на Окафор в 65-ата и 77-ата минута оформиха трите точки за австрийците, които са водач със седем точки на върха, до момента в който Волфсбург остана трети с 2 точки.