Австралия започна със загуба защитата на Азиатската купаЗащитаващият титлата си

...

Австралия започна със загуба защитата на Азиатската купа

Австралия стартира със загуба отбраната на Азиатската купа
Защитаващият купата си от шампионата за Купата на Азия тим на Австралия претърпя малко предстоящо проваляне от Йордания с 0:1 в първи мач от група "Б" на конкуренцията. Единственото попадения в срещата осъществя централният бранител Анас Бани Ясен с глава при центриране от ъглов удар в 26-та минута на срещата. Като цяло "кенгурата" насочиха повече удари към вратата и владееха топката в доста по-голяма част от мача, само че по този начин и не съумяха да доближат най-малко до равнене.

Така настоящият притежател на Азиатската купа стартира с проваляне отбраната на трофея, който завоюва през 2015 след победа с 2:1 след продължения във финала против Република Корея. Малко по-късно денем пък са останалите две срещи: Тайланд - Индия от група "А" и Сирия - Палестина от група "Б". Тази година хазаин на шампионата са Обединените Арабски Емирства. /БГНЕС
Източник: bgnes.com